NDIHMUN PR PERSONIN TU BNI NDIHM

Gjeni një Partner të Vermont Quit afër jush.

Partnerët e Vermont Quit janë të disponueshëm në komunitetet në të gjithë shtetin përmes Seminareve të Mia të Shëndetshme për Vetë Duhanpirjen e Duhanit.

Regjistrimi është i lehtë:

1.vizitë myhealthyvt.org për të mësuar më shumë dhe për të gjetur një seminar të ardhshëm për të marrë pjesë. Ti mundesh kontaktoni një koordinator rajonal nëse keni pyetje ose nuk mund të gjeni një seminar në një datë ose kohë të preferuar.

2.Filloni procesi i regjistrimit të punëtorisë në internet ose lidhuni me koordinatorin tuaj lokal.

3.Koordinatori juaj do të ndjekë me ju për të konfirmuar regjistrimin tuaj dhe për t'iu përgjigjur çdo pyetje.

Njihuni me Kim

Barre

Qarku i Uashingtonit

Rrjeti Shëndetësor UVM Qendra Mjekësore Qendrore e Vermontit

130 Rruga e Fisherit,
Berlin, VT 05602

Viki Delmas

Viki.delmas@cvmc.org

802-225-5680

Bennington

Qarku i Benningtonit

Qendra Mjekësore Jugperëndimore e Vermontit - Aleanca e Shëndetit e Bashkuar

Spitali 100 Drive
Bennington, VT 05201

Kati Dockum

kathy.dockum@svhealthcare.org

802-440-4098

Brattleboro

Qarku Windham

Spitali Memorial i Brattleboro

17 Belmont Ave.
Brattleboro, VT 05301

Rebecca Best

rbest@bmhvt.org

802-251-8604

Burlington

Qarku Chittenden

UVM Qendra Mjekësore

128 Lakeside Avenue
Burlington, VT 05401

Amy Rainville

QuitTobaccoClass@uvmhealth.org

802-847-7333

Middlebury

Qarku Addison

Qendra Mjekësore Porter

108 Porter Drive
Middlebury, VT 05753

Courtney Thorn

cthorn@portermedical.org

802-388-8860

Morrisville

Qarku Lamoille

Shërbime Shëndetësore Komunitare të Luginës së Lamoille

609 Udha e Uashingtonit, Morrisville VT 05661

Hannah Ancel

hancel@chslv.org

Morrisville

Qarku Lamoille

Shërbime Shëndetësore Komunitare të Luginës së Lamoille

609 Udha e Uashingtonit, Morrisville VT 05661

Elise McKenna

emckenna@hpdpconsulting.com

Newport

Qarku Orleans

Spitali i Vendit të Veriut

189 Prouty Drive
Newport, VT 05855

Megan Marquissee

mmarquissee@nchsi.org

802-334-3208

Randolph

Orange County

Qendra Mjekësore Gifford

44 South Main Street
Randolph, VT 05060

Megan Sault

msault@giffordmed.org

802-728-7714

Rutland

Rutland County

Qendra Rajonale Mjekësore Rutland - Ekipi i Shëndetit në Komunitet

Rruga Allen 160,
Rutland, VT 05701

Sarah Cosgrove

scosgrove@rrmc.org

802-776-5508

Rutland

Rutland County

Qendra Rajonale Mjekësore Rutland - Ekipi i Shëndetit në Komunitet

160 Allen Street
Rutland, VT 05701

Brandon Hunter

brhunter@rrmc.org

802-776-5507

Springfield

Qarku Windsor

Spitali Springfield

100 Rruga e lumit
Springfield, VT 05156

Sarah Doyle

sdoyle@springfieldmed.org

802-886-8946

Shën Albans

Franklin County

Shërbimet e Këshillimit dhe Mbështetjes Veriperëndimore

Rruga e Pellgut 107 Fisher
St. Albans, VT 05478

Deana Chase

deana. Buy@ncssinc.org

802-370-5626

Shën Johnsbury

Qarku i Caledonia

Spitali Rajonal Verilindor i Vermontit

Spitali 1315 Drive
St. Johnsbury, VT 05819

Pam Smart

p.smart@nvrh.org

802-748-7395

Windsor

Qarku Windsor

Mali Spitali dhe Qendra Shëndetësore Ascutney

289 Rruga e Qarkut
Windsor, VT 05089

Sarah Doyle

sarah.doyle@mahhc.org

802-674-7089

Merrni Ndihmë Lënia e Duhanit

A po mendoni se cila formë e ndihmës është e përshtatshme për ju? Mësoni se çfarë të prisni nga ndihma përmes telefonit, personalisht dhe në internet.