ÎN PERSOANĂ A LASAT AJUTORUL

Găsiți un partener de renunțare Vermont lângă dvs.

Partenerii de renunțare la Vermont sunt disponibili în comunitățile din întreaga țară prin atelierele mele de sănătate VT Renunțați la fumat.

Înscrierea este ușoară:

1.Vizita myhealthyvt.org pentru a afla mai multe și pentru a găsi un atelier care urmează să participe. Poti contactați un coordonator regional dacă aveți întrebări sau nu găsiți un atelier la o dată sau oră preferată.

2.Porniți procesul de înregistrare în atelier online sau conectați-vă cu coordonatorul local.

3.Coordonatorul dvs. vă va urmări pentru a vă confirma înregistrarea și a răspunde la orice întrebări.

Faceți cunoștință cu Kim

Barre

Județul Washington

UVM Health Network Central Vermont Medical Center

130 Fisher Road,
Berlin, VT 05602

Viki Delmas

Viki.delmas@cvmc.org

802-225-5680

Bennington

Județul Bennington

Southwestern Vermont Medical Center - United Health Alliance

100 Hospital Drive
Bennington, VT 05201

Kathy Dockum

kathy.dockum@svhealthcare.org

802-440-4098

Brattleboro

Jud. Windham

Spitalul Memorial Brattleboro

Bulevardul 17 Belmont.
Brattleboro, VT 05301

Rebecca Best

rbest@bmhvt.org

802-251-8604

Burlington

Județul Chittenden

Centrul Medical UVM

128 Lakeside Avenue
Burlington, VT 05401

Amy Rainville

QuitTobaccoClass@uvmhealth.org

802-847-7333

Middlebury

Jud. Addison

Porter Medical Center

108 Porter Drive
Middlebury, VT 05753

Courtney Thorn

cthorn@portermedical.org

802-388-8860

Morrisville

Județul Lamoille

Servicii de sănătate comunitară din Valea Lamoille

609 Washington Highway, Morrisville VT 05661

Hannah Ancel

hancel@chslv.org

Morrisville

Județul Lamoille

Servicii de sănătate comunitară din Valea Lamoille

609 Washington Highway, Morrisville VT 05661

Elise McKenna

emckenna@hpdpconsulting.com

Newport

Județul Orleans

Spitalul North Country

189 Prouty Drive
Newport, VT 05855

Megan Marchiză

mmarquissee@nchsi.org

802-334-3208

Randolph

orange County

Centrul Medical Gifford

44 South Main Street
Randolph, VT 05060

Megan Sault

msault@giffordmed.org

802-728-7714

Rutland

Jud. Rutland

Centrul medical regional Rutland - Echipa comunitară de sănătate

160 Allen Street,
Rutland, VT 05701

Sarah Cosgrove

scosgrove@rrmc.org

802-776-5508

Rutland

Jud. Rutland

Centrul medical regional Rutland - Echipa comunitară de sănătate

160 Allen Street
Rutland, VT 05701

Brandon Hunter

brhunter@rrmc.org

802-776-5507

Springfield

Jud. Windsor

Spitalul Springfield

100 River Street
Springfield, VT 05156

Sarah Doyle

sdoyle@springfieldmed.org

802-886-8946

Sf. Albans

Județul Franklin

Servicii de consiliere și asistență pentru Northwestern

107 Drumul iazului Fisher
St. Albans, VT 05478

Deana Chase

deana.chase@ncssinc.org

802-370-5626

Sf. Johnsbury

Jud. Caledonia

Spitalul Regional Northeastern Vermont

1315 Hospital Drive
St. Johnsbury, VT 05819

Pam Smart

p.smart@nvrh.org

802-748-7395

Windsor

Jud. Windsor

Mt. Spitalul și Centrul de Sănătate Ascutney

Drumul județean 289
Windsor, VT 05089

Sarah Doyle

sarah.doyle@mahhc.org

802-674-7089

Obțineți ajutor pentru a renunța

Vă întrebați ce formă de ajutor pentru renunțare este potrivită pentru dvs.? Aflați la ce să vă așteptați de la ajutor prin telefon, personal și online.